Посилення системи захисту активістів
Активісти повинні бути захищені! Ця думка змотивувала засновників проекту «Посилення системи захисту активістів» почати роботу. Проект реалізований Асоціацією УМДПЛ спільно із мережею колективної безпеки «ЗахисТИ» .
До питання захисту активістів ми підійшли системно.
Одним із перших елементів проекту стало створення мережі моніторів по всій Україні, які фіксують випадки тиску на активістів та журналістів. Жодний напад чи погроза не має бути непоміченим. Чим більша прозорість – тим більша безпека.
Кожного місяця, починаючи із квітня 2019 року, команда створює моніторингові звіти щодо випадів тиску на громадських активістів та журналістів. Також робимо англомовний дайджест, на основі моніторингових звітів, для представників посольств та міжнародних організацій. Ми надаємо повну та актуальну інформацію про ситуацію з політичними переслідуваннями представникам влади, міжнародним місіям та міжнародним партнерам.
Також ми створили digital-інструменти, які допомагатимуть громадським активістам в питаннях безпеки.
Онлайн-додаток «Твоя безпека». Один натиск кнопки на смартфоні і додаток надсилає геолокацію вибраним довіреним контактам.
Чат-бот в Телеграмі. Відтепер отримувати важливі лайфхаки як підвищити власний рівень безпеки стало ще легше. Адже чат-бот надає короткі чіткі відповіді як діяти активісту коли йому загрожує небезпека і як реагувати на погрози. Як організувати мирне зібрання, спілкуватися із поліцією та як надавати домедичну допомогу. Можливість отримати цю інформацію оперативно – підвищує шанси зберегти життя та здоров’я активістів.
Освітній онлайн-курс «Громадський активізм: без пошкоджень та проваджень». Екперти розкажуть про:
- Основи цифрової безпеки
- Як спілкуватися з поліцейським
- Що робити якщо вас звинувачують в адміністративному чи кримінальному правопорушенні
- Як міжнародне право захищає активістів
- Як організувати та провести акцію
- Як надати домедичну допомогу