Карта переслідувань

Адміністрація та охорона КНУ ім. Т.Г. Шевченка погрожувала студенту нездачею іспиту

  • 2019.06.19
  • Київ
  • Київська область
  • Погрози

19 червня, написавши іспит, студент філософського факультету КНУ імені Т.Г. Шевченка Іван Голод дізнався про назначення Андрія Портнова, колишнього радника екс президента України Віктора Януковича, на посаді професора кафедри конституційного права юридичного факультету.
Після цього студент сфотографувався біля ректорату з листком з написом “#Геть_Портнова_з_КНУ” та виклав до своєї сторінки в фейсбук. За 15 хвилин, в аудиторію де студенти/ки чекали результатів, до нього підійшов охоронець з проханням вийти з ним зі своїми речами. Іван відмовив, після чого за вимогою охоронця показав свій студентський (який охоронець сфотографував без дозволу). Охоронець також попросив листок, з яким була зроблена фотографія, сказав, що іспит сьогодні Іван не складе та вийшов з аудиторії. Повернувся він із зам.деканом факультету філософії, який був присутній при подальшій розмові Івана з охоронцем та перепитав чи є ознаки правопорушення. Охоронець продовжував погрожувати не здачею іспиту. Не дивлячись на погрози, іспит було складено, але за деякий час відбулась ще одна розмова з охоронцем і методисткою, в якій вони намагаються забрати листок з написом у Івана. Дізнавшись, що він виклав пост у фейсбук, охоронець сказав “зря ти це зробив”.
Іван ідентифікує себе як активіст, що у даному контексті намагався привернути увагу спільноти до призначення Андрія Портнова професором в КНУ. Він зазначає, що був занепокоєним результатами наступної сесії через ситуацію, яка відбулась після фото. Наразі він не відчуває ризику. За словами декана, ніякої вказівки охороні задля тиску на студентів не було, з чим Іван погодився, адже часу від моменту фотографування до конфлікту з охоронцем пройшло зовсім мало.