Карта переслідувань

Інцидент з Коцюрубою Дарією

  • 2019.04.20
  • Рівно
  • Рівненська область
  • Правовий тиск

20 квітня 2019 року у місті Рівному близько 9 ранку було затримано неповнолітню активістку Коцюрубу Дар’ю. Дорогою до школи дівчина розмістила саморобну листівку, яка містила оціночне судження про одного з кандидатів на пост Президента України. Після цього активістка була затримана представниками патрульної поліції.
Дівчина попередила правоохоронців про те, що вона є неповнолітньою і що прямує до школи, при ній був рюкзак з підручниками й щоденником. Незважаючи на це, на місце затримання не було викликано батьків активістки. Дівчині було висунуто звинувачення у адміністративному правопорушенні за ч. 2 ст. 212-13 КУпАП, , з чим Дарія не погодилась, оскільки не вважає таку листівку агітаційним матеріалом, адже вона не є представником штабу жодного з кандидатів у Президенти України, не отримувала ні від кого завдання вести агітацію, і зміст листівки висловлює її особисту думку.
Активістка надала працівникам поліції всі необхідні дані, відповідала на їх запитання. Тим не менш, правоохоронці прийняли рішення доставити неповнолітню до відділення поліції замість того, щоб скласти протокол про адміністративне порушення на місці.
Лише після того, як активістку привезли до відділення, правоохоронці повідомили її мамі про затримання та викликали її.
Також, під час затримання активістці та її мамі не було запропоновано допомогу адвоката, працівники поліції не повідомили службу вторинної правової допомоги. Щодо дій активістки було складено протокол про адміністративне порушення.