Карта переслідувань

Погрози кореспонденту газети “Новий день”

  • 2019.05.16
  • Херсон
  • Херсонська область
  • Погрози

16 травня 2019 року в місті Каховці на Херсонщині депутат Херсонської обласної ради від “Опозиційного блоку” Павло Філіпчук погрожував фізичною розправою кореспонденту газети “Новий день” Олегу Батурину. За словами журналіста, депутат накинувся на нього біля виходу із зали районного Будинку культури.
“Будеш ввечері бігати на стадіоні – я тобі коліна переламаю!” – таку погрозу почув від депутата журналіст. Коли журналіст сказав, що це звучить як погроза фізичною розправою, депутат підтвердив, що це саме це він і мав на увазі.
Олег Батурин подав заяву до Каховської поліції про скоєння депутатом злочину за ст. 345-1 Кримінального кодексу України (“Погроза або насильство щодо журналіста”). Поліція внесла відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань за цією ж статтею.
За інформацією Інституту масової інформації, у 2018 році депутат Херсонської обласної ради Павло Філіпчук подав позовну заяву про “захист честі, гідності, ділової репутації” проти журналіста Олега Батурина і редакції газети “Новий день” через журналістське розслідування “Мільйони гривень – коту під хвіст”.
Депутат вимагав визнати недостовірними відомості, опубліковані в зазначеній статті, зобов’язати редакцію газети “Новий день” спростувати її та стягнути з відповідачів судові витрати. 1 лютого 2019 Каховський міськрайонний суд Херсонської області року відмовив депутату в задоволенні позову.