Карта переслідувань

Тиск на одеську еко-активістку Світлану Підпалу

  • 2019.05.23
  • Одеса
  • Одеська область
  • Фізичні ушкодження

Світлана Підпала – громадська діячка, засновниця екологічного руху “Зелений лист” (основна діяльність організації – протидія незаконним забудовам у Одесі); ініціаторка масових акцій щодо захисту узбережжя і зелених зон у Одесі; відстоює повернення території Літнього театру у власність громади Одеси для збереження її як паркової території.
Останні півтора року на території пам’ятки садово-паркового мистецтва волонтери висаджували дерева. 6 травня 2019 року робітники, що здійснюють незаконну забудову, пересадили рослини. 7 травня 2019 року Світлана прийшла на територію Літнього театру, щоб зафіксувати разом із працівником КП “Зеленбуд” неякісну пересадку дерев. За словами Світлани, на території театру також були присутні молодики спортивної статури, які здійснювали незаконні роботи. Коли активістка фіксувала на камеру огляд території, до неї підійшов керівник будівельників – Микола Пастер. Через декілька хвилин після цього до Світлани підбіг хлопець з відром нечистот та облив активістку.
Світлані вдалося зафіксувати обличчя нападника. Невдовзі після нападу приїхала поліція, щоб зафіксувати напад та вилучити одяг для експертизи. Поліція відкрила справу за статтею 296 ККУ “хуліганство”.
23 травня 2019 року