Карта переслідувань

Замах на вбивство журналіста Вадима Комарова

  • 2019.05.04
  • Черкаси
  • Черкаська область
  • Фізичні ушкодження

4 травня 2019 року стався напад на журналіста Вадима Комарова. Про його побиття повідомив у Facebook секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький.
За словами речниці УПП Черкащини, Зої Вовк, о 9:30 патрульним надійшло повідомлення про те, що в центрі громадяни помітили чоловіка з травмою голови.
Коли на місце прибув патруль, потерпілого вже госпіталізували швидкою медичною допомогою до 3-ї міської лікарні. За словами медиків, постраждалий отримав три удари по голові важким металевим предметом. Головний лікар Третьої міської лікарні, Олександр Федорук, відзначив, що потерпілий перебуває в тяжкому стані на штучній вентиляції легень. Станом на 14 травня – Вадим продовжує перебувати у медичній комі, знаходиться у реанімації. Йому проведена оперативна операція, видалено дві гематоми мозку. Водночас, лікарі відмовляються робити прогнози щодо перспектив одужання журналіста.
5 травня слідчі Черкаського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області перекваліфікували кримінальне провадження з “нанесення важких тілесних ушкоджень”, як було спочатку, на “замах на вбивство”. Зважаючи на те, що матеріальні цінності (гроші та мобільний телефон) залишилися у потерпілого, версію пограбування відкинуто.
Медіаюрист Інституту масової інформації, Алі Сафаров, висунув декілька ймовірних версій щодо побиття Вадима Комарова:
Побиття черкаського журналіста може свідчити про замовний характер злочину, оскільки камери, які були встановлені магазином, що знаходився навпроти, були вимкнуті на час скоєння злочину;
Злочин міг бути зроблений показово, оскільки замовник знає, що уникне безкарності;
Злочин є певним залякуванням і попередженням для місцевих журналістів.
Колеги Комарова свідчать, що напередодні нападу він анонсував на суботу публікацію плівок, які доводять причетність деяких чиновників Черкас до корупційних схем. “За його даними, за його інсайдерськими напрацюваннями отримали певні плівки, які вказують на те, що деякі посадовці Черкаської міської ради, на моє оціночне судження, допрацювались”, – пояснив колега потерпілого Валерій Макєєв.
У 2016 році на Вадима вже здійснювали замах. Тоді його намагався застрелити невідомий. Справа так і не була розкрита правоохоронцями