- 2019.06.27
- Київ
- Київська область
- Перешкоджання діяльності
27 червня вранці мало відбутися судове засідання по справі судді Майдану Світлани Кушнір у Києво-Святошинському районному суді (суддя Солом’янського суду Києва Світлана Кушнір в часи Майдану дозволила арешт Михайла Овсієнка і Дмитра Юрченка, яких було затримано 24 січня 2014 року за перевезення автомобільних шин. Жодних доказів про протиправні дії тоді не було. Але їх звинуватили у масових заворушеннях).
(зі статті видання де працює журналістка, та її відеозвернення): Журналістка Аліна Кондратенко була присутня на засіданні та почала зйомку одразу після оголошення його відкриття. Головуюча суддя Хрипун заявила про неможливість ведення зйомки вільними слухачами без попереднього клопотання. Нещодавно замінений прокурор Микола Ніколаєв під час засідання попросив видалити Аліну із зали суду. Через 5 хвилин після початку, засідання було закрите, як заявила суддя, “зірване через те, що журналістка не подала клопотання на дозвіл на зйомку засідання”. Після інциденту працівники суду просили показати посвідчення, та надати його їм. По словам Аліни, посвідчення, показане з рук їх мало цікавило. Вона припускає, що вони хотіли саме забрати в неї журналістське посвідчення. Після цієї ситуації Аліна викликала поліцію та написала заяву про “перешкоджання роботі журналісту”.
(на основі спілкування з журналісткою): Приїхала Аліна за редакційним завданням, мала посвідчення журналіста та керувалася законом про статус суддів і судоустрій, де вказано, що всі вільні слухачі, зокрема журналісти/ки, мають право вести фото-, відео-, аудіофіксацію. Вона ідентифікує себе як журналістка, досить давно працює судовою кореспонденткою, слідкує майже за всіма справами Майдану та пише про них.
Аліна зазначає, що про мотиви перешкоджання можуть робити тільки припущення, а цей випадок у Києво-Святошинському суді був першим у її практиці. Але слід додати, що прокурор у справі Микола Ніколаєв був із самого початку налаштований на те, щоб журналістки у залі засідань не було. Він подав клопотання у засідання про те, щоб “видалити із зали сторонніх осіб”, хоча в КПК немає такої норми. Можна припустити, що йому не хотілося бачити на засіданні журналістів впринципі.
Заяву в поліцію Аліна написала щодо злочину за статтею 171. Втім, з поліції потім жодного разу не дзвонили. Вона не знає, чи внесли відомості до ЄРДР, про це їй також ніхто не повідомляв.